info om

Tromsø backyard ultra

Før løpet

Hvordan finner jeg frem?

Du kan kjøre eller sykle til TUIL Arena i Tromsdalen.

Parkering ved inngang A eller Elvestrand gravlund.

Du kan også ta buss, da går du av ved Kraftforsyninga eller Båthavna. Vær obs på at bussene kjører ulike ruter til ulike tider, så bruk Svipper for å finne riktig buss.

Selve startområdet vil være ved inngang F, ved den første parkeringsplassen.

Dersom du hente startnummer torsdag eller fredag må du benytte inngang A (hovedinngangen). Der finner du vårt kontor i 2. etasjer. Kom gjerne innom!

Overnatting

Har du behov for overnatting i forbindelse med Tromsø Backyard Ultra? Våre gode venner på Tromsø Lodge og camping heier på dere, og tilbyr rabattert overnatting løpshelgen.

Du kan booke dette direkte hos Tromsø Lodge og Camping. Bruk bookingkode TBU26.

Frokost

Start løpsdagen med en deilig og variert frokostbuffet på Tromsø Lodge og Camping. Her finner du varme og kalde retter, friske og sunne småbiter og noe søtt til kaffen – perfekt for å fylle på med energi før dagens utfordring.

Nyt en god kopp kaffe i lune omgivelser, fyll tallerkenen så mange ganger du ønsker, og lad batteriene før du snører på deg løpeskoene og gjør deg klar til start!

Servering fra: kl. 07:30
Sted: Tromsø Lodge & Camping

Påmeldingen er bindende.

Påmelding til frokost

Startnummer

Alle må hente sitt startnummer i god tid før løpet starter.

Dette kan hentes ut på TUIL Arena:

Torsdag 1. oktober kl 10:00 – 14:00 (Inngang A, 2. etg)

Fredag 2. oktober kl 14:00 – 19:00 (Inngang A, 2. etg)

Lørdag 3. oktober kl 07:30 – 08:30 (Inngang A, fotballhallen)

Videresalg av startplass er tillatt, forutsatt at plassen selges til opprinnelig kjøpspris. Send en e-post til info@msm.no med informasjon om både selger og kjøper, inkludert kjøpers personalia.

Under løpet

Regler

Deltakerne løper en runde hver time, med start første runde lørdag kl 09:00.

Når startsignalet går må du befinne deg i det oppmerkede startområdet. Dette gjelder hver time. Rekker du ikke starten er du ute.

Første kvinne og mann i mål på runde 24 vinner løpet.

Aldersgrense: 18 år

Løype

Start/ mål vil være utenfor TUIL Arena i Tromsdalen. Løpet vil for det meste gå på gruslagte veger i løypenettet i Tromsdalen samt noe på asfalt.

Servicetilbud under løpet

Mat og drikke

Mat og drikke er inkludert i startavgiften. Det vil være en mat- og drikkestasjon tilgjengelig gjennom hele løpet, med blant annet brødskiver og et utvalg av pålegg.

Det serveres varmmat både på dag- og kveldstid. Kl. 14:30 serveres suppe med focaccia, og utover kvelden vil det serveres Real turmat.

Vi tilbyr vann, kaffe og Maxim sportsdrikk med appelsinsmak gjennom hele konkurransen. Vi oppfordrer alle deltakere til å ta med egen kopp eller flaske til drikke.

Det blir selvfølgelig også litt snop og annet godt underveis – for her skal det være mulig å holde energien oppe, runde etter runde!

Har du behov for tilpasninger eller har matallergier, kan du ta kontakt med oss på info@msm.no

Arena, hvile og fasiliteter

Fotballhallen på TUIL Arena blir samlingspunktet gjennom hele løpet. Hvile, pauser og matservering vil foregå inne i fotballhallen, som er åpen for både deltakere, publikum og støttespillere.

Alle deltakere skal få plass, så vi ber om at alle tar hensyn til hverandre og utnytter plassen godt.

Hallen er ikke møblert, så alle deltakere må selv ta med det de ønsker av utstyr som for eksempel stol, liggeunderlag, pledd eller lignende.

Det er toaletter inne på TUIL arena, samt gode toalettfasiliteter og garderober rett utenfor inngang A/hovedinngang.

Sikkerheten er viktig, og Røde Kors vil ha en vaktpost i start-/ målområdet.

Arenakart. Merk at det ikke er mulighet til å parkere ved start/mål (inngang F). Parkering på andre siden av hallen.

Utstyr

Obligatorisk utstyr:

  • Hodelykt – påkrevd fra runde 11 (Husk lader/ekstra batteri)
  • Refleks – påkrevd fra runde 11(Kan lånes av arrangør)

Anbefalt utstyr:

  • Ekstra løpesko
  • Ekstra sokker og skift. Gjerne både varmt og tørt tøy.
  • Jakke/vindtett ytterlag, lue, hansker
  • Håndkle til dusj
  • Powerbank/lader (det er begrenset med stikkontakter)
  • Drikkeflaske/kopp
  • Stol, liggeunderlag eler annet komfortutstyr etter eget ønske
  • Eventuelt mat og ernæring som du vet fungerer for deg

Etter løpet

Premiering

Vi har tradisjonen tro deltakermedaljer til alle som starter.

Vinner av løpet er den som kommer først i mål på runde 24. Det kåres vinner både i dame- og i herreklassen.

Vi har spurtpremie etter runde 4 og 8, samt premiering til første målpassering etter runde 12.

Det vil også bli trukket ut premier på ulike startnummer.